891/222
François-Claude Menant (f. 1757, d. 1793)
Fransk Louis XVI bérgere af forgyldt træ, betrukket med Abusson tapet. Sign. F.C. Menant. 18. årh.s slutning.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019
Vurdering
Hammerslag