2420/621
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)
“Hvid Konkylie”. 11 middagstallerkner af porcelæn dekoreret med transparent glasur. Tryksign. monogram, hhv. 624 og 14172. Kgl. P. Diam. maks. ca. 25. (11)
Almindelig brugsslitage. En tallerken med minimalt kanthak på undersiden af fanen. Der medfølger en ekstra tallerken med afslag på undersiden af fanen.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag