2032/175
Ubekendt maler, 19. årh.
En rottefænger med sin fælde på en vej. Usign. Olie på lærred. 29,5×24.
Beskrivelse rettet 10/7–2020.
Mindre krakeleringer. Minimal afskalning ved nålehul i øvre venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag