Palle Nielsen (f. København 1920, d. 2000)
Tre kompositioner. Sign. PN 63 og 64, ET 434, 450 og 451. Linoleumssnit på papir. Lysmål 16×22 og 19×27. (3)
Papir med nogle mindre håndteringsmærker/foldemærker. Ét tryk med slitage/nogle huller på den ene side. Passepartout er gulnet. Ét glas er i stykker og skal udskiftes.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
15 bud