Robert Storm Petersen (f. Valby 1882, d. Frederiksberg 1949)
To kompositioner med dedikation og tilhørende brev og telegramkuvert til Kapelmusiker Hegner. Sign. Storm P., dateret hhv. 30–12-43 og 4. oct. 47. Tusch på papir. Bladstørrelse 18×12 og 24×13. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Originale foldemærker.
Moderne kunst og design, 2. januar 2024
22 bud