1935/869
Dansk møbeldesign
Kommode af teak med stel af eg, front med seks skuffer. 1960'erne. H. 119,5. B. 42. D. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Nogle pletter. Nederste skuffe binder.
Moderne kunst og design, 27. august 2019
Vurdering
Hammerslag
25 bud