Foto endnu ikke klar
893/247
Et par sengustavianske taburetter af forgyldt træ, hver med krydformede ben med dyrepoter og profileret sprosse. Stockholm, 18. årh.s slutning. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag