Patrick Nordström (f. Höganäs 1870, d. København 1929)
Lille vase af stentøj. Dekoreret med grøn glasur. Sign. monogram, 14–9-1919. Kgl. P. Unik. H. 13,7. Diam. 7.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
826128 (Autobud) | ||
507871 | ||
826128 | ||
178112 |