2034/238
Bælte af sølv, prydet med perleformede vedhæng, spænde i form af oval medaljon med strålekrans. 19. årh. Vægt 180 g. Diam. c. 25 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag