2423/​20

Sæt på seks armstole af mahogni, dekoreret med intarsia, sæder med rørflet. Empire form. 19. årh. (6)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader. Sædehynder medfølger til alle stole.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK