2431/​755

Henry Rosengren Hansen

Et sæt på seks stole af palisander, sæde betrukket med sort skind. Udført mærket hos Brande Møbelindustri. 1960'erne. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En stol med finérrevne i ryggen. Skind med pletter, smuds og nogle rifter.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

998291 3.400 DKK
1006443 3.200 DKK
998291 3.000 DKK