2431/755
Et sæt på seks stole af palisander, sæde betrukket med sort skind. Udført mærket hos Brande Møbelindustri. 1960'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En stol med finérrevne i ryggen. Skind med pletter, smuds og nogle rifter.
Vurdering
998291 | ||
1006443 | ||
998291 |