2431/851
Niels Rasmussen Thykier
“T3 Minor”. Bordlampe med stel og top af patineret messing. Gennemgående afbryder. Skærm af stofbeklædt akryl. Udført hos Thykier Lampefabrik. H. 48.
Slitage, herunder ridser, mærker og pletter. Ledning mangler. En skærmholderarm er knækket. Del af afbryder knækket af. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Senere skærm.
Fra
i
Vurdering
844225 | ||
815067 | ||
802374 |