2431/​851

Niels Rasmussen Thykier

“T3 Minor”. Bordlampe med stel og top af patineret messing. Gennemgående afbryder. Skærm af stofbeklædt akryl. Udført hos Thykier Lampefabrik. H. 48.

Slitage, herunder ridser, mærker og pletter. Ledning mangler. En skærmholderarm er knækket. Del af afbryder knækket af. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Senere skærm.

Fra i Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

844225 270 DKK
815067 260 DKK
802374 250 DKK