1841/9644
Edward Hald (f. 1883, d. 1980)
To tidlgie snapseflasker af klart glas med graverede motiver. Sign. of. H 347 og of. H 680. Udført ca. 1932 hos Orrefors, Sverige, ene med etiket herfra. H. ekskl. prop hhv. 19 og 25. (2)
Almindelig patina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag