1804/1626
Kinesisk Canton vifte af skildpadde, udskåret med scenerier. i tilhørende lakæske. Omkring 1900. L. 23 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ét bald sidder ikke fast på snor, kan limes. Mindre afslag på æsken.
Varia, 25. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
35 bud