1408/​1273

Smykkesamling bestående af ring af forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebet rubin og klare sten, fem sæt forgyldte øreringe med henholdsvis agat, ferskvandsperler, rosenquartz, klare sten og malakit samt smaragdvedhæng i lædersnor prydet med agat. Æske og certifikat på ring medfølger. (12)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 19. februar 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
500 DKK