2435/304
Anna Heerfordt (f. Fredensborg 1839, d. Nøddebo 1910)
Landskab med legende børn. Sign. monogram 91. Olie på lærred. 22×29.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024
Vurdering
Hammerslag