2132/115
Sophus Vermehren (f. København 1866, d. Frederiksberg 1950)
“Paa museumsbesøg”. Sign. S. Vermehren. Olie på lærred. 34×45.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1938, 2019 nr. 58.
Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag