Jens Jacob Bregnø (f. Hornum 1877, d. Søborg 1946)
Atalanta med Hippomenes gyldne æble. Sign. monogram 1925. Patineret bronze på base af marmor. H. 28.
Almindelig patina.
Motivbeskrivelse ændret 29/6–24.
872454 |