922/​347

Han Mook (f. Seoul 1914, d. 2016)

Uden titel, 1952. Sign. Han Mook 52.5, Myeong-dong. Olie på papir. Bladstørrelse 29×41.

Proveniens: Dansk privatsamling. Købt i Korea i 1950'erne af den nuværende ejers far.

Seller informs: Fugtskader på baggrundspapir

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?