1947/233
Serveringsfad af sølv, ligeknækket profileret fane smedet med kæmninger, blomster og bladværk. Stemplet G K. 20. årh. Vægt ca. 836 gr. L. 46,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag