2422/832
Tadaomi Mizunoe
“Book Chair”. Tre stole med stel af bøg og teak. Formgivet i 1954. Udført og delvist mærket hos Tendo. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Vurdering
Hammerslag