763/2058
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
“En Loggie fra Amalfi”. Sign. C. F. Aagaard 1873. Olie på lærred. 86×128.
Udstillet: Charlottenborg 1874 nr. 3.Proveniens: Godsejer C. Scavenius.
Udsøgte malerier, 6. december 2006
Vurdering
Hammerslag