2436/817
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Monolit”. Et par standerlamper af messing med trepasfod. 1960'erne. H. 155 cm. (2)
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Vurdering
Hammerslag