2426/​70

Erik Henningsen (f. København 1855, d. sst. 1930)

Italiensk gadeliv og italiensk hestedrosche. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. Hver 14×22. (2)

Retoucheringer. Mindre hul i lærred.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.900 DKK

828795 1.900 DKK
272006 (Autobud) 1.850 DKK
828795 1.800 DKK
272006 (Autobud) 1.650 DKK
828795 1.600 DKK
272006 1.550 DKK
828795 1.500 DKK