2341/617
Fulvio Bianconi (f. Padua 1915, d. 1996)
Dråbeformet “Pezzato” vase af gulligt, blåt, grønt og rødt glas. Sign. Venini 92, Fulvio Bianconi. Udført hos Venini, Murano, Italien. H. 20.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder nogle ridser og mærker. Indvendigt med glaspest.
Moderne kunst og design, 10. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag
11 bud