2435/​892

Howard & Sons, stil

Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med sømbeslået, brunt, patineret skind. Udført ca. 1900–1910'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og kanthak/afslag på ben. Skind med pletter, smuds og mindre rifter.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?