2312/200
Christine Deichmann (f. Øverød 1869, d. USA 1945)
Nature morte med agerhøne. Sign. CD 29/10 19. Akvarel. Lysmål 21×30.
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag