924/148
Ulriksholm slot
Stor dansk Barok kiste med buet låg, beklædt med rødt læder og beslag af forgyldt metal. 17. årh. H. 88. B, 125. D. 65.
Proveniens: Familien Danneskiold-Samsøe, Ulriksholm Slot, Kerteminde, Fyn.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud