Antoni Clavé (f. Barcelona 1913, d. St. Tropez 2005)
“Gant au Colin Maillard”, 1970. Sign. Clavé; titel på bagsiden samt betegnet No. 75. Mixed media på lærred. 46×55.
Kvittering for betaling af certifikat hos Archives Antoni Clavé, dateret Paris 28. januar 2013, medfølger mnen selve certifikatet medfølger IKKE.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018