1946/310
Lampe af patineret og forgyldt bronze med putto, stående på base af grålig marmor. 19. årh. H. 60 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Delvis løs montering på basen.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag