1512/160
Christian VIII spisebord med udtræk af mahogni, syv plader af fyrretræ, heraf to senere. Danmark, 19. årh.s midte. H. 75. L. 140, L. ialt m. plader 540. B. 130.
Ridser og mærker. Brugsslitage. To plader nye.
Ældre malerier og møbler, 16. marts 2015
Vurdering
Hammerslag