Thomas Arnel (f. København 1922, d. Aarhus 2010)
“Den sovende hundestad”. Alle sign. Thomas Arnel, 3/30. Seks litografier. Trykt hos Kaj Johanssons litografiske privattrykkeri, Århus 1987. Bladstørrelse hver 52×40. (6)
Misfarvninger/overfladeridser. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. januar 2024