2431/​778

Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Et sæt på fire stole af eg, betrukket med stribet uld. Model 66. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (4)

Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Fra i Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?