924/149
Stor barok lysekrone af Böhmisk glas, profileret stamme, otte snoede lysarme, talrige lysspyd behængt med prismer. Sammensat af forskellige dele, 18. årh.s første halvdel. H. 140. Diam. 95.
Proveniens: Dansk herregård på Sydfyn.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud