2347/395
Ikenga figure af udskåret træ, stående med pibe. Igbo. Nigeria. 20. årh. H. 62.
Større revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. november 2023
Vurdering
Hammerslag