888/693
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Femmes allongées et oiseau”. Sign. Corneille 76. Akvarel og gouache på papir. Bladstørrelse 23×29.
Undersøgt i ramme.
Malerier, grafik og fotografier, 25. september 2019
Vurdering
Hammerslag