Ubekendt maler, 19. årh.
Udsigt over et bjerglandskab med en hytte. Sign. V. F. Olie på papir monteret på lærred. 22×17. Uindrammet.
Enkelte minimale afskalninger. Enkelte retoucheringer samt enkelt stødmærke.