2435/822
Skandinavisk møbeldesign
To-personers sofa med stel af palisander, sider, ryg og løse hynder betrukket med patineret lyst brunt skind. 1960–70'erne. L. 125.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering