1920/1519
Pieter Woerlee
Hollandsk flisebillede af fajance, dekoreret i brunt med arkitektur. Sign. P. Woerlee, Gouda. Mærket på bagsiden Plateelbakkerij Iris Gouda. Lysmål 60×44.
Krakeleringer. Undersøgt i rammen.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag