2122/873
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Cirkulært spisebord med stel af stål, sekspasfod af aluminium og plade af bøg. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1998. H. 70. Diam. 120.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 1. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud