2439/1844
Niels Roth Andersen
Et par cirkulære sofaborde af mahogni med kehlet kant. Udført og mærket hos Niels Roth Andersen. H. 54. Diam. 60. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
27 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||