922/37
Gustaviansk prismekrone med stel af forgyldt messing og bronze, monteret til el., behængt med prismer. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 108. Diam. 80.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud