Luplau Janssen (f. Sørbymagle 1869, d. København 1927)
Balletdanserinde med spejl, siddende ved siden af en statue. Sign. Luplau Janssen. Olie på lærred. 53×45.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 538, 1990 nr. 727.
Reparationer. Enkelte minimale stødmærker. Enkelte minimale afskalninger ved venstre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021