1844/​894

Archimede Seguso

To vaser samt en skål af hhv. blåt og grønligt glas, lille vase af grønt og ravfarvet glas. Stor vase og skål syrestemplet. Udført hos Murano, Italien. Skål: H. 6,5. Vaser: H. hhv. 12,5 og 24. (3)

Almindelig patina, herunder nogle overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. oktober 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK