2118/201
Ubekendt maler, 19. årh.s første halvdel
Parti fra en herregård med stråtækte avlsbygninger og et lille parkanlæg. Usigneret. Vandfarve på papir. Lysmål 44,5×62.
Papiret er gulnet. Enkelte mondre huller, pletter og papirbortfald. Misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag