2426/​44

Sekskantet piedestal af rigt udskåret og bejdset træ, stamme i form af dreng, trepasfod med muslinger. 18./19. årh. H. 81. Diam. 49.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Pyntelister mangler. Løs i samlingerne.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag