2439/​847

Khodi Feiz (f. 1963)

“Lightable”. Sidebord/standerlampe af grålakeret stål med skærm af plast. Designet 1998. Udført og mærket hos Present Time, Holland. H. 83.

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Gulnet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 24. september 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag