Christen Dalsgaard, 19.-20. årh.
Carl Baagøe, 19.-20. årh.
Godfred Christensen, 19.-20. årh.
Michael Therkildsen, 19.-20. årh.
Christen Dalsgaard: En bondepige. Sign. C. D. Octbr. 1851. Bly og vandfarve på papir. Lysmål 29×18.
Carl Baagøe: "Engelsk Skrue=Damp Fregat (løber af Stapelen). Sign. Carl Baagøe 53. Bly på papir monteret på papir. Bladstørrelse 18×26.
Godfred Christensen: “G. C. paa Vandring i Sabinerbjergene 1873”. Sign. G. C. som del af titlen. Pen på papir. Lysmål 16,5×9.
Michael Therkildsen: En hestevogn. Sign. M. Th. Kul på papir monteret på papir. Bladstørrelse 15×11. (4).
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 24. november 2014
20 bud