2434/611
Dansk møbeldesign
Skænk af patineret eg, front med fire låger med fyldninger af rodtræ. 1940–50'erne. H. 86. L. 180. D. 53.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skold på top i højre bagerste hjørne.
Vurdering
321151 |