2431/​518

Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)

“Eye table”. Sofabord med stel af eg, plade ilagt sort laminat. Formgivet 1946. Udført og mærket hos House of Finn Juhl. H. 50. L. 90. B. 55.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
Fra i Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?